Lionel Messi - bohater i wzór do naśladowania

Lionel Messi Autyzm

Lionel Messi jest wybitnym piłkarzem argentyńskim, który sięgał po sukcesy indywidualne oraz klubowe. Piłkarz ten czterokrotnie zdobywał UEFA Champions League, dziesięciokrotnie triumfował w rozgrywkach La Liga, siedmiokrotnie był przez światowe gremium piłkarskie obdarowywany był Złotą Piłką. W barwach Albicelestes sięgał w 2014r. po wicemistrzostwo świata oraz w 2021r. po Copa America. Sukces osiągnięty przez Lionela Messiego jest tym większy, że w wieku ośmiu lat zdiagnozowano u niego zespół Aspergera, który stanowi jedną z odmian autyzmu.

Lionel Messi - inspiracja dla rodzin osób z autyzmem

Prawdopodobnie najlepszy argentyński piłkarz stanowi inspirację dla rodzin osób z autyzmem. Rodzice Argentyńczyka, Jorge Horacio Messi oraz Celia Maria podjęli działania, by jak najbardziej pomóc swemu synowi. W momencie kiedy Messi miał 11 lat, młodym piłkarskim talentem zainteresowała się drużyna River Plate Buenos Aires, jednak ojciec chłopca zdając sobie sprawę, że klub ten nie pokryje kosztów leczenia, skontaktował się z włodarzami FC Barcelona, gdzie młodzian dzięki determinacji rodziców otrzymał szansę na lepsze, szczęśliwsze życie. 

Lionel Messi - wzór dla osób z autyzmem

Dla wielu osób ze spektrum autyzmu oraz dla ich rodzin, argentyński zawodnik jest wzorem. Jedną z takich osób, które są admiratorami talentu oraz osoby reprezentanta Albicelestes jest ojciec dziecka z autyzmem, aktywny członek organizacji pozarządowej Autyzm i Rzeczywistość oraz portalu internetowego Obywatel Zdrowia, Nilton Vitulli. Genialny Argentyńczyk daje nadzieję, że inne osoby ze spektrum autyzmu również mogą pokonać chorobę, by wygrać życie.

Lionel Messi - symbol piłki nożnej i bohater dla wielu osób

Lionel Messi jest zawodnikiem cenionym przez wielu. Największy piłkarski rywal Argentyńczyka, Portugalczyk Cristiano Ronaldo podkreśla, że jego syn ogląda poczynania Argentyńczyka na boisku i bardzo przychylnie jako ojciec na to patrzy, gdyż Messi jest zawodnikiem który gra bardzo dobrą piłkę. Papież Franciszek, rodak Messiego również pochlebnie wypowiada się o zawodniku Paris Saint- Germain stwierdzając, że nazywanie kapitana Albicelestes 'bogiem' nie stanowi świętokradztwa. Zawodnik zdobył serca wielu osób dlatego też należy docenić jeszcze bardziej drogę którą musiał przemierzyć, by znaleźć się w miejscu gdzie jest obecnie. 

Ostatnie wpisy do artykułu

Jak wykorzystać samorzecznictwo do rozwiązywania uświadamiania społeczeństwa?

Samorządność to zdolność do samodzielnego myślenia, decydowania i działania - także w odniesieniu do świadomeg

Czytaj dalej

Jak wygląda życie osób ze spektrum autyzmu?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ spektrum autyzmu różni się w zależności od osoby. Poniżej pod

Czytaj dalej

Co rodzice powinni wiedzieć o autyzmie: Warsztaty dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu

Czy wiesz, że 1 na 68 dzieci cierpi na spektrum autyzmu? To ponad 3 miliony dzieci w samych Stanach Zjednoczon

Czytaj dalej

Jak wyglądają spotkania osób w spektrum autyzmu?

Podobnie jak wszyscy inni, osoby ze spektrum autyzmu mogą chcieć spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Jednak

Czytaj dalej